هواساز ايرواشر يک نوع سيستم دستگاه حرارتي و برودتي است که مضاف بر تامين سرمايش با استفاده از سيستم ايرواشر – سيستم تبخيري، گرمايش با به کار بردن کويل و با کردن هوا جهت تهويه ساختمان ها، سوله ها و . کاربر گسترده اي دارد.


هواساز ايرواشر


هواساز ايرواشر براي تهويه هوا با استفاده از قطرات ريز آب و تبادل جرمي حرارتي بين آب و هوا ساخته  مي شود. اين دستگاه از قسمت هاي مختلف مانند فن هوادهي، قسمت ايرواشر مجهز به نازل هاي اسپري آب، کويل گرمايي، علاوه بر اين، هاي موجود به منظور پاکسازي هوا و دمپر تشکيل شده است. يکي از مزيت هاي دستگاه هواساز ايرواشر به خاطر عدم نياز به تجهيزات سرمايشي مانند چيلر و وصل شدن به موتور خانه قيمت مناسبي دارد و نسبت به ديگر هواسازها مقرون به صرفه تر مي باشد.


نحوه کارکرد هواساز ايرواشر 


دستگاه هواساز ايرواشر همه ويژگي هاي يک هواساز معمولي را دارد، با اين تفاوت که براي سرمايش هوا از ايرواشر استفاده مي کند و نياز به کوئل سرما ساز ندارد ولي مي توان از کوئل پيش سرد براي خنک کردن فضا استفاده کرد که اين قسمت از دستگاه در صورت نياز مشتري داخل دستگاه تعبيه مي شود . نحوه عملکرد هواساز ايرواشر بدين صورت است که با ورود هوا از طريق دمپرها به دستگاه هواساز ايرواشر فرايند خنک کنندگي و اسيون آغاز مي شود.همچنين دمپر هاي هواي تازه و هواي برگشت وظيفه تنظيم هواي مخلوط ( تازه و برگشت شده از سالن)  را بر عهده دارند. با توجه به وجود گرد وغبار و آلايندگي در هواي اطراف، از هاي چندگانه به منظور پاکسازي هواي ورودي به دستگاه استفاده شده است که پس از گذشت از اين ها، تا کوچکترين ذرات نيز پاکسازي مي شود و هوايي مرطوب از دستگاه خارج مي شود. هاي في استاندارد و قابل شستشو در ورودي ايرواشرها نصب مي شوند تا از ورود ات، گرد و خاک و خاشاک ممانعت به عمل آيد و در فصول سرد براي تامين گرماي مورد نياز وارد اتاقک کويل مي شود. کويل گرمايشي با متصل شدن به منبع گرم درموتورخانه باعث گرم شدن هواي عبوري مي شود و در تابستان براي ايجاد سرمايش در صورت وجود کوئل پيش سرمايي با وصل شدن به چيلر در مرحله اول باعث خنک شدن محيط و در مرحله دوم با استفاده از سيستم ايرواشر و اسپري شدن آب بر روي هواي گرم عبوري، طبق فرايند گرماگير دماي هوا به آب منتقل شده و خنک مي شود. قسمت خروجي اتاقک ايرواشر  مجهز به شبکه هاي قطره گير مي باشد که باعث حذف قطرات درشت آب مي شود و در ادمه  هواي گرم و يا خنک شده حاصل از مراحل قبل از طريق فن سانتريفيوژ بکوارد از دستگاه خارج مي شود. نکته مهم اين است که ايرواشرها تنها دماي خشک هوا را کم مي کنند و دماي مرطوب ثابت است. دستگاه ايرواشر بايد به صورت منظم بررسي شود تا اجزاي مرطوب آن عاري از گرد و خاک، روغن و خوردگي و زنگ زدگي باشد.


ويژگي هاي دستگاه هواساز ايرواشر


هواساز ايرواشر توليد شده در مجموعه اصفهان هواساز ، داراي ويژگي هاي خاصي مي باشد که در زير به تعدادي از آن ها اشاره شده است :


فن


1- فن از نوع سانتريفيوژ بکوارد، فوروارد و يا نسل جديد فن هاي طرح کامفري ايتاليا، داراي بالانس استاتيک و ديناميک طبق استاندارد بين المللي Iso-1940


2-  پولي ها از جنس آلومينيوم داراي بالانس استاتيک و ديناميک  تسمه به مدل B Type ( V-Belt) کره اي


3- ياتاقان ها از نوع خود تنظيم با مارک هاي ASAHI و يا KOYO ژاپن داراي لوله مويي مجهز به گريس کاري مداوم ( قابليت گريس زني ياتاقان ها از خارج ) طراحي شده براي حداقل 2000 ساعت کارکرد بدون نياز به سرويس کاري و با افزايش عمر سيستم انتقال قدرت خروجي فن ها در داخل دستگاه توسط اتصال قابل انعطاف به فلانچ هاي خروجي متصل مي شود.


4- اتاقک فن به صورت دو جداره و عايق کاري شده با عايق حرارتي و صوتي 


و ديگر ويژگي ها


الکتروموتور


 مارک زيمنس آلمان و ديگر برندهاي معتبر خارجي و ايراني با کلاس حفاظتي IP 54


سيستم ايرواشر


به صورت کامل مونتاژ از ورق گالوانيزه HOT DIP با اتصالات پيچ و مهرهاي


نازل هاي پاشش آب : از نوع سانتيريفيوژ يا از جنس پلي کربنات ضد رسوب با بست هاي استيل به صورت گيره اي  ، لوله کشي کامل با لوله گالوانيزه يا پلي اتيلن و رايزرهاي توزيع آب ايرواشر به نازل از جنس پلي اتيلن فشار قوي با زاويه پاشش 40  درجه  پودر کننده ( اتمايزر) در جهت افزايش اختلاط هوا و آب –نازل ها بدون نياز به جوشکاري و يا رزوه کاري بر روي لوله نصب مي شوند که باعث کاهش خوردگي مي شود  و هم چنين سهولت در سرويس و تميز کردن . مي شود.


پمپ ايرواشر: از نوع کف کش– عدم نياز به روغن کاري –با مارک توان تک –کليه پيچ ها و شفت از فولاد مخصوص زنگ نزن ساخته شده است– پروانه از آلياژ آلومينيوم – محفظه پمپ از چدن استفاده از رنگ اپوکسي (رنگ مخصوص بدنه کشتي ) براي قطعات چدني و جلوگيري از زنگ زدگي-   با نصب اين نوع پمپ عمليات لوله كشي پمپ به ايرواشر حذف شده و فضاي نصب را نيز كم مي کند.


المينيتور: از ورق گالوانيزه يا PVC   مرغوب به صورت Multy Bend تيپ W در خروج هوا از محفظه ايرواشر بدون هيچ گونه جوشکاري


لور : مجهز به لورهاي جلوگيري از عبور اب با اتاقک از ورق گالوانيزه جهت جلوگيري از پرتاب قطرات آب 


کويل آب گرم


از لوله هاي مسي و فين آلومينيومي از نوع فين پليت در رديف هاي مختلف بسته به نياز محيط جهت گرمايش


اسيون


بستر اول : آلومينيومي با راندمان 25 درصد و قابل شستشو


بستر دوم در صورت نياز : تخت – کيسه ا ي و


دمپر هواي تازه و برگشت


از نوع OBD با تيغه آلومينيومي و با مقطع Airfoil جهت آب بندي بهتر و افت فشار كمتر ساخته مي شوند- چرخ دنده ها، دمپرها و بوش ها جهت باز و بسته شدن روان از جنس پلي آميد ساخته مي شوند .با قابليت نصب موتور دمپر روي آن


بدنه


 تماما از ورق گالوانيزه  گرم (HOT DIP) دو جداره و عايق شده از نوع پلي اتيلن يا  XPE،  نحوه ساخت به صورت کاملا پيچ و مهره اي جهت جلوگيري از خوردگي، افزايش عمر دستگاه، قابليت مونتاژ و ديمونتاژ آسان ، ورق ها پس از رنگ کاري با لاستيک هاي مخصوص به پروفيل استراکچر بسته شده و کاملا هوابندي مي شود.


کلاف بندي: از پروفيل آلومينيوم اکسترود و ايج شده و کرنرهاي اولتراميد است.


شاسي: از نادواني فابريک که پس از جوشکاري و فرزکاري رنگ مي گردد.


امکان دسترسي


اتاق فن و اتاق تبخير داراي درب بازديد لولايي با لولا و دستگيره پلي پروپيلن با هوابندي مناسب و دسترسي آسان طبق طرح آرسيو ايتاليا – استفاده از لاستيک هاي آب بندي در تمامي قسمت ها است.


رنگ آميزي


از نوع پودري کوره اي الکترواستاتيک با مقاومت بالا در مقابل شرايط جوي و تابش خورشيد است.


هواساز هايژنيک


هايژنيک به معني تميز و بهداشتي هواساز آن نيز؛ يک هواساز تميز و بهداشتي است. اين دستگاه در ظرفيت هاي مختلف از 1500 تا 65000 فوت مکعب در اشکال افقي، عموي و ال طراحي و ساخته مي شوند.


تفاوت بارز هواساز هايژنيک با هواسازهاي عادي در درجه اول هپاي به کار رفته در اين دستگاه است که باعث جذب انواع آلاينده تا 998/99 درصد مي شود. هم چنين داخل دستگاه کاملا صاف و يکنواخت و کاملا درزبندي شده و عايق کاري شده به منظور جلوگيري از ورود هوا به داخل دستگاه مي باشد.


هدف از استفاده­  هپا جذب کردن ذرات بسيار ريز انواع آلاينده ها است که وجود منافذ ريز در اين باعث عبور جريان هواي عاري از هر گونه ذرات ريز آلوده مي شود. اين از بافته و فشرده شدن پوشال، الياف فايبر گلاس و پليمري در حد دو ميکرون توليد مي شود، و ذرات بزرگتر از اين اندازه در گير کرده و داخل آن جمع مي شوند و خطر ورود ذرات به محيط تقريبا صفر مي شود. قاب اين از جنس استنلس استيل يا الومينيوم است که نياز به چسب سيلي براي آب بندي کردن ندارند. براي کارايي بهتر سعي مي شود اين ها را به صورت آکاردئوني تا کنند که ميزان بيشتري از اين در يک قسمت جا شود و بازدهي جذب آلاينده ها به طور چشمگيري افزايش پيدا کند. هپا به قطر الياف، ضخامت و سرعت هوايي که از عبور مي کند بستگي دارد. هاي هپا قابل شست و شو نيست و اگر بخواهيم آن را تميز کنيم بايد با جريان هواي فشار زياد اين کار انجام شود و پس از اتمام عمر نسبت به تعويض کردن آن اقدام کنيد.


کاربرد هواساز صنعتي


از بهترين سيستم هاي تهويه مطبوع و گردش هواي مناسب در فضا، هواساز صنعتي مي باشند. اين مدل هواساز با کنترل کامل دما، ميزان رطوبت در هوا و همچنين ميزان آلاينده هاي موجود، تهويه هوا را کنترل   مي کنند. در مکان هاي صنعتي و کارخانه ها براي جلوگيري و يا کاهش اسيب ديدگي دستگاه هاي صنعتي، از اين هواساز ها براي تهويه مطبوع هوا استفاده مي شود.


مکان هايي که کنترل هوا در انجا بسيار حائز اهميت است. مانند مکان هاي پرورش قارچ، مي توانند از اين هواساز در تهويه هوا استفاده کنند. از ديگر فضاهايي که اين هواسازها را مورد استفاده قرار مي دهند. عبارتند از: اتاق هاي سرور، مجتمع و فضا هاي تجاري، فضا هاي مسي و اداري، محيط هاي صنعتي و .


انواع هواساز صنعتي  • هواساز با حجم هواي متغير: حجم هوايي که به درون محيط انتقال پيدا مي کند. با دستگاهي به نام VAV Box، که در کانال ورودي قرار دارند. کنترل مي شود. در اين نوع از هواساز ها ميزان هواي ورودي به محيط متغير و ميزان دماي ان ثابت است.

  • هواساز با حجم هواي ثابت: در اين نوع از هواساز ها به دليل ثابت بودن هواي محيط، براي کنترل ميزان سرمايش و گرمايش محيط بايد ميزان دماي هواي ورودي به هواساز ها را تنظيم کنند. به طور کلي با تنظيم ميزان اب ورودي به درون کويل هاي سرمايشي و گرمايشي، مي توان دماي ورودي به محيط را تنظيم کرد.


به منظور کسب اطلاعات بيشتر درباره ايرواشر از طريق اصفهان هواساز و هم چنين مشاوره رايگان با ما در ارتباط باشيد.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها


Eva مرجع مقالات رسمي طراحي سايت Elizabeth David Geomorphology Brad گروه زمين شناسي اداره کل آموزش و پرورش law نگین کویر